Blog

filbec - Mezinárodní den světových oceánů 2024

Mezinárodní den světových oceánů 2024

Mezinárodní den světových oceánů 2024. Žijeme na planetě Zemi. Většinu povrchu naší planety ale pokrývá oceán. Oceán nás chrání, živí a udržuje veškerý život.

filbec - Jak můžeme oslavit Světový den životního prostředí každý den?

Jak můžeme slavit Světový den životního prostředí každý den?

Světový den životního prostředí, který připadá na 5. června, je globální iniciativou zaměřenou na zvyšování povědomí o environmentálních problémech. Tento den vyhlašuje Organizace spojených národů (OSN) od roku 1974 a každý rok se soustředí na jinou environmentální problematiku.

filbec - nález mikroplastů ve varlatech

Nález mikroplastů ve varlatech

Nedávný objev vědců, že mikroplasty byly nalezeny i v lidských varlatech, vzbudil značné obavy. Jak se mikroplasty dostávají do našich těl a co to pro nás znamená?

filbec - Pračky s filtrem mikroplastů

Pračky s filtrem mikroplastů

Pračky s filtrem mikroplastů. Zní to možná až neuvěřitelně, ale jedním z velkých zdrojů znečištění jsou pračky.

filbec - Mikroplasty v půdě

Mikroplasty byly nalezeny v půdě

Informace, že mikroplasty byly nalezeny v půdě asi není žádný překvapením. Šokující je rozsah znečištění. Některé studie uvádějí, že týdně zkonzumujeme jednu platební kartu.

filbec - Světový den vody 2024

Světový den vody

Světový den vody 2024. Voda. 70 % lidského organismu je tvořeno vodou. Voda zajišťuje v lidském těle distribuci živin do buněk, svalů a mozku.

filbec - Velká tichomořská odpadková skvrna

Velká tichomořská odpadková skvrna

Velká tichomořská odpadková skvrna je fenomén, který bývá někdy označován jako osmý kontinent. Velikost tohoto ostrova z odpadu má už dnes plochu větší než Německo, Francie a Španělsko dohromady.

filbec - Filtrační konvice - Cenové srovnání

Filtrační konvice – cenové srovnání

Filtrační konvice - cenové srovnání. Už jsme zmiňovali, že filtrační konvice nestačí. A nestačí našemu vodnímu filtru filbec ani ve srovnání ceny za litr filtrované vody.