Záleží nám na kvalitě vody, kterou pijete

Porovnání s konkurencí

Proč filtrovat vodu pomocí filbec®

Udržitelnost

Vývoj s sebou přináší zodpovědnost. Už v rámci vývoje našeho nanouhlíkového filtru filbec® jsme hledali možnosti pro jeho další využití po skončení životnosti.

Výzkum

28 let zkušeností a inovací v oblasti filtrování pitné vody – to je filbec®. Vývoj a výrobu jsme zahájili v Německu – a to v době, kdy ještě o velkém množství škodlivin v pitné vodě nikdo nevěděl.

Výroba

Finální výroba, kompletace a kontrola kvality filtrů filbec® probíhá v Německu. Všechny komponenty jsou certifikovány a nakupovány v EU.

Náš team

Gero Buchhorn

Gero Buchhorn, který měl více než 35 let zkušeností s úpravou pitné vody, byl jedním ze zakladatelů a vývojářů společnosti filbec®.
Získal a rozšířil své rozsáhlé znalosti o filtraci pitné vody po celém světě a rozhodujícím způsobem tak přispěl k vývoji našich výrobků.
Až do své smrti v roce 2022 pracoval Gero Buchhorn srdcem i myslí na revoluci ve filtraci pitné vody.

Je rozhodující součástí úspěšného příběhu společnosti Filbec GmbH. Vzpomínáme.

Daniel Buchhorn

Daniel Buchhorn u nás pracuje od roku 2022 jako produktový manažer.

S naší společností se zná už léta prostřednictvím svého otce Gera Buchhorna.

Díky svému vzdělání a profesní kariéře mistra instalatéra a topenáře přináší Daniel Buchhorn do společnosti Filbec GmbH praktické i rozsáhlé teoretické know-how. Díky své práci projektového manažera v renomované projekční kanceláři pro inženýrské sítě budov a neustálému dalšímu vzdělávání v oblasti hygieny pitné vody tvoří rozhraní mezi vývojem a praktickou aplikací našich filtrů filbec®.

Florian Rohde

Florian Rohde je jednatelem společnosti instrAction GmbH od roku 2019. Je odborníkem na úpravu vody a má dlouholeté mezinárodní zkušenosti s renomovanými výrobci vodních filtrů. Díky svému vzdělání inženýra a titulu MBA kombinuje technické a obchodní znalosti.

Dr. Martin Welter

Dr. Martin Welter pracuje v oblasti výzkumu a vývoje ve společnosti instrAction GmbH od roku 2002. Welter je vzděláním chemik, specialista v oboru organické chemie. Jeho profesní zaměření je vývoj chromatografických fází a absorpčních pryskyřic.

Michal Malát

Je důležité poučit se z historie. Důležitější je ale mít vizi a stanovit si pevný cíl. Michal je motorem týmu a neustále hledá další možnosti využití našeho unikátního řešení filtrace. Díky jeho manažerským a komunikačním dovednostem se zbytek týmu může soustředit na výzkum a technologická řešení. Naším společným cílem je dosažitelnost kvalitní pitné vody všude a pro všechny. Především pro naše děti.

Certifikace / Výzkum

Parametry filtrů filbec® jsou ověřovány v akreditovaných laboratořích, můžeme proto vlastnosti našich výrobků garantovat.

TÜV SÜD

Certifikace TÜV SÜD garantuje zdravotní nezávadnost našich produktů. A to jak pro uživatele tak i pro životní prostředí.

Protokol ke stažení

EUROFINS

Mikroplasty už byly nalezeny i v lidské krvi a mateřském mléce. Filtr filbec® zbaví vaši vodu mikroplastů. Je snadné udělat něco pro své zdraví.

Protokol ke stažení

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI

Výsledky testů filtrace pesticidů, reziduí léčiv a těžkých kovů nás potěšily a motivují nás k další práci.

Protokol ke stažení

Výroba

Historie společnosti

1980

Vznik firmy v Německu.

1981

Dodávky filtrů s aktivním uhlím významným německým zákazníkům.

2004

Založení dceřiné firmy v České republice.

2005

Výroba polotovarů a dodávky do Německa.

2016

Nový výrobní závod a investice do moderní výrobní technologie.

2018

Dodávky pro průmyslové využití, sady filtrů pro výrobce Coca Cola.

2020

Vývoj filtru z nanovláknem společně s Technickou univerzitou v Liberci, certifikace filtrů TÜV, Eurofins.

Reference

Napsali o nás

Vodu by mohl čistit i ve vesmíru

Vodu by mohl čistit i ve vesmíru

Vodu by mohl čistit i ve vesmíru. Česko-německá společnost vyvíjí s univerzitou v Liberci filtr s nanovlákny.

Do zatopeného lomu Jesenný na Semilsku, jehož tvar připomíná srdce, se letos v červnu potopili v podvodní výzkumné laboratoři tři čeští vědci. V rámci projektu Hydronaut zkoumali vliv delšího pobytu pod vodou na lidský organismus a podvodní výstupy měly simulovat odběr vzorků ve vesmíru. Vědci ve speciální ponorce se šesti nohami testovali také filtr na vodu česko-německé společnosti Filbec.

Autor článku: Simona Janíková

Češi učí Němce, jak na čistou vodu

Češi učí Němce, jak na čistou vodu

Češi učí Němce, jak na čistou vodu. Jejich unikátní filtr z nanovláken by mohl pomoci i budoucím astronautům.

  • Michal Malát a Gero Buchhorn vyvinuli speciální filtr z nanovláken, který by mohl některým zemím pomoci zbavit se problému s nekvalitní pitnou vodou
  • Filtr od českoněmecké firmy Filbec je na trhu teprve od roku 2019 a brzy by se mohl začít prodávat i v dalších státech
  • Filtr je aktuálně testován v rámci českého projektu Hydronaut a uvažuje se o něm jako o ideálním zařízení pro potřeby astronautů na budoucích meziplanetárních misích

Autor článku: Tomáš Bohuslav

Vesmír v kapce vody

Vesmír v kapce vody

Tuzemský nápad z nanovláken a uhlíku pomůže astronautům i lidem třetího světa.

V Česku vzniká nová generace vodního nanofiltru, s nímž mají jeho tvůrci velké plány. Dokonale vyčištěná voda se totiž v příštích letech stane artiklem, o který bude ve světě extrémní zájem. A nejde jen o potřeby miliard lidí v rozvojovém světě, kteří mají ztížený přístup ke kvalitní vodě, nebo sucho, které ohrožuje i zbytek světa. Jde také o velmi lákavý vědecký bonbonek v podobě plánovaných dlouhých vesmírných misí, které budou muset vodou šetřit a s dokonalou úsporou uzavřít její oběh.

Autor článku: Petr Weikert

Na liberecké univerzitě testují unikátní filtr

Na liberecké univerzitě testují unikátní filtr. Zařízení poletí až do vesmíru

Přibližně 40 tisíc kilometrů nanovláken v půlkilovém válci tvoří česko-německý filtr na vodu značky Filbec. Firma, která ho vyrábí, počítá s tím, že do budoucna by měl sloužit pro dlouhodobé lety do vesmíru. Testováním prochází filtr na odborném pracovišti Technické univerzity v Liberci. Jeho vývoj stál padesát milionů.

Autor článku: Petr Vodseďálek