Pokročilý nanouhlíkový filtr pitné vody pro domácí použití

Montáž

Jak jednoduše namontovat filbec®

Podívejte se, jak jednoduchá je instalace filtru filbec® na stávající baterii ve dvouminutovém videu.

Rychlá instalace do 10 min
Instalace bez nutnosti stavebních úprav zabere méně než 10 minut. Výměnu filtru pak zvládnete ještě rychleji.
K instalaci je potřeba
Klíče velikosti 19 a 22 a plochý šroubovák.
Nevíte si rady?
Instalace je velmi jednoduchá a nezabere vám víc než 10 minut. Přečtěte si pokyny nebo se podívejte na instalační video. V případě jakýchkoliv dalších otázek nás neváhejte kontaktovat.

Často kladené otázky k montáži

Jak a kde můžu filtr použít?

Všude tam, kde chcete mít čistou pitnou vodu.

Typicky filtr využijete doma v kuchyni nebo v zařízeních se samostatným přívodem vody – lednice s výdejníkem, kávovary apod. Naše filtry se vám budou hodit i v rekreačních objektech, jako jsou chaty, letní sídla, vily apod.

Filtr můžete připojit na veřejný vodovod, vodu z vlastní studny, lze ho použít v karavanu, na jachtě atd. Zabýváme se samozřejmě také sofistikovanějším řešením pro potravinářský průmysl,  tedy výrobce nápojů, pivovary, lihovary nebo výrobce těstovin, gastronomická a hotelová zařízení nebo farmaceutický průmysl. Filtr se hodí všude a doslova pro všechny.

Nanouhlíkový filtr filbec® je určen pro dočištění pitné vody.

Jak probíhá instalace a nasazení filtru?

Instalace je velmi jednoduchá a nezabere vám víc než 10 minut. Přečtěte si pokyny nebo se podívejte na instalační video. V případě jakýchkoliv dalších otázek nás neváhejte kontaktovat.

Je filtr přenosný? Můžu si ho vzít například na víkend na chatu?

Teoreticky je možné doma filtr demontovat a odvézt na chatu, pokud tam máte nainstalovaný housing pro filtr. Uskladnění demontovaného filtru a následná přeprava by však musely splňovat přísné hygienické podmínky, aby nemohlo dojít ke kontaminaci filtru mikroorganismy (viry, bakterie, plísně) běžně se vyskytujícími ve venkovním prostředí a ve vzduchu. Z hygienických důvodů tedy doporučujeme používaný filtr nepřenášet a raději si pořídit na chatu druhý.

V případě přenosu zařízení z jednoho místa na druhé může také dojít k drobnému mechanickému poškození, které může zapříčinit ztrátu funkčnosti a nevztahuje se na něj reklamace.

Musím mít druhou vodovodní baterii na filtrační systém?

Není to nezbytně nutné, můžete využít stávající baterii. Ale je třeba zvážit ekonomické hledisko. V případě jedné baterie budete filtrovanou vodu používat na všechno – na oplachování nádobí, mytí ovoce nebo rukou, nebo na zalévání květin. Zbytečně tak snižujete životnost filtru. Z tohoto důvodu doporučujeme instalaci buď samostatné (jednocestné) baterie pro filtrovanou vodu nebo trojcestné nerezové baterie, kde teplá, studená a studená filtrovaná voda teče z jedné baterie.

Proč nejsou filtry filbec® levnější?

Cena se odvíjí od použité technologie výroby a účinnosti filtrů. Nanouhlíkové filtry filbec® se vyrábí jedinečnou technologií, která zaručuje téměř dvojnásobný objem aktivního uhlí a nižší objem použitých pojiv oproti konkurenčním filtrům. Díky práškovému aktivnímu uhlí s vnitřním povrchem cca 1 800 m2 na gram má nanouhlíkový filtr filbec® vnitřní povrch o velikosti více než 80 fotbalových hřišť. Také použití nanovláken při výrobě je unikátní a podstatně zvyšuje účinnost našich filtrů. Nanouhlíkový filtr filbec® má rovnoměrnou strukturu pórů, a představuje tak nejúčinnější technologii v oblasti filtrování vody na trhu.

Zvládnu filtr namontovat sám? Co k tomu budu potřebovat?

Instalace nanouhlíkového filtru filbec®  není nikterak náročná a zvládne ji průměrně zručný člověk. Pokud si přesto na instalaci filtru netroufnete, požádejte zručnějšího souseda, obraťte se na svého instalatéra nebo hodinového manžela. V e-shopu najdete vše, co budete k instalaci potřebovat. Doporučujeme si předem nastudovat návod k instalaci a podívat se na instalační video.

Proud vody z baterie se zmenšuje, co mám dělat?

Nanouhlíkový filtr filbec® vám naznačuje, že je čas na jeho výměnu. Ta je nutná při snížení průtoku cca na 1/3 počáteční hodnoty, která činí cca 5 l/min.

Jaké množství vody zvládne vyfiltrovat?

Garantujeme filtrování 6 000 litrů pitné vody jedním filtrem. Záleží na intenzitě používání a samozřejmě na výchozí kvalitě pitné vody. Udávaných 6 m³ tedy můžete spotřebovat během jednoho dne (zapomenete-li při odjezdu na chatu zavřít vodu), stejně jako během 6 měsíců, po kterých doporučujeme filtr vyměnit. Jednoduchým výpočtem pro ideální stav (6 000 litrů, respektive 6 měsíců) pak vychází průměrně 1 000 litrů měsíčně, tedy cca 33 litrů denně. Což vychází asi na 1,4 litrů za hodinu.

Filtrace po instalaci nefunguje!

Zkontrolujte, jestli není filtr v modulu vložený obráceně. Podívejte se na instalační video a v případě přetrvávajících technických problémů nás kontaktujte telefonicky nebo na našem chatu.

Co o nás říkají zákazníci

Výběr z recenzí

Recenze z nemocnic a porodnic

Recenze z domovů

Zdeněk Strnadl
Zdeněk Strnadl

Bydlím v Měchenicích, dlouhodobě se tu řeší kvalita vody a tohle je jednoduché a levné řešení. Voda je opticky nesrovnatelně lepší, chuťově jakbysmet, po půlroce nelituju ničeho. Málem bych zapomněl na jednoduchost instalace, je to hračka. Doporučuju!!

Miluška Prokopová
Miluška Prokopová

Kohoutková voda filtrovaná Nano filtrem Filbec je opravdu výtečná. Nikdy jsem nepila vodu z kohoutku, neustále jsem kupovala minerálky. Teď mám výbornou vodu a ještě je to úspora peněz a času.

Vladimira Burianova
Vladimira Burianova

Dobrý den, mám fitr druhý rok, voda z něho úžasná a pocit reálný, že pijeme zdravou vodu k nezaplacení. Jednání prodejce úžasné, servis také. Moc děkuji. Burianová

Porování s konkurencí

Srovnání filtračních produktů

Balená vodaFiltrační konvice
Voda bez základních nečistot
Voda bez reziduí léčiv, chloru
Čerstvá voda
Bez mikroplastu
Cena0,50 Kč/l5–20 Kč/l1–2 Kč/l