Čistá a zdravá voda doma přímo z kohoutku

Jak a čím se liší jednotlivé typy filtrace pitné vody?

I přes ošetření pitné vody ve vodárně bývá její kvalita a chuť často rozdílná. Navíc, škodliviny se do ní mohou dostat teprve na cestě k vám v potrubí vodovodního řadu. Ať se jedná o mikroplasty, částice rzi, nebo zbytky léčiv, nanouhlíkové filtry filbec® vám zaručí kvalitní a nezávadnou vodu, která poteče z vašeho domácího kohoutku 24 hodin denně.

Čím je filbec® lepší?

Unikátní technologie nanouhlíkové filtrace vám zaručí 100% zdravou a pitnou vodu bez nežádoucích škodlivin. Filtrační konvice pouze zlepší chuť vody, reverzní osmoza zas demineralizuje a plýtvá vodou, filtrační blok s aktivním uhlím by byl vhodným řešením, pokud by neexistovaly nanouhlíkové filtry filbec®, které jsou technologicky o několik tříd výše.

Nanouhlíková filtrace filbec® 100% zdravá voda

Filtrační blok s aktivním uhlím a nanovláknem filbec® přináší nejvyspělejší technologické řešení filtrace vody z vodovodního řadu. Nanouhlíkový filtr filbec® obsahuje až o 50% více aktivního uhlí oproti běžnému uhlíkovému filtru a to díky jedinečné výrobní technologii a použití prachového uhlí, které umožní zachovat póry stejné velikosti v celém bloku filtru. Každý nanouhlíkový filtr filbec® navíc obsahuje až 40.000 km nanovlákna, které zjemňuje póry pro vyšší účinnost filtrace. Díky tomu ručíme za kvalitu a nezávadnost vaší kohoutkové vody.

Nanouhlíkový filtr filbec® dokáže přefiltrovat 6 000 litrů, z čehož při současné nákupní ceně 3 485 Kč vč. DPH vychází litr filtrované vody na 0,58 Kč, při životnosti filtru 6 měsíců.

Blok s granulovaným aktivním uhlím lepší, zdravější voda

Filtrační blok s granulovaným aktivním uhlím patří mezi hojně zastoupené způsoby filtrace pitné vody. Výhodou je relativně nízká cena a vysoká účinnost. Nevýhodou je nepravidelné uspořádání granulovaného aktivního uhlí, voda si pak snadno najde preferenční cestu, což snižuje účinnost filtrace.

Reverzní osmóza úplná demineralizace

Reverzní osmoza je účinný způsob filtrace pitné vody, nicméně díky procesu čištění je voda po filtraci kompletně bez minerálů, velmi podobná vodě destilované, a je třeba ji zpětně mineralizovat. Ani energeticky a spotřebou reverzní osmoza není úsporné řešení, na litr takto filtrované vody spotřebujete až 3 litry vody užitkové. Cena za 1 litr takto upravené vody je tedy vysoká. Instalace zařízení je náročná na montáž, prostor a servis.

Filtrační konvice pouze pro zlepšení chuti

Filtrační konvice je asi tím nejjednodušším, ale také nejméně efektivním řešením. Používá se zejména ke zlepšení chuti vody z vodovodního řadu. Částečně také napomáhá jejímu odvápnění. Výhodou je nízká pořizovací cena a absence instalace. Nevýhodou je velmi nízký filtrační výkon a také velmi krátká životnost filtru.

Další nevýhodou je vysoká cena za jeden litr filtrované vody.

Filtry do filtrační konvice na internetu zakoupíte ve výhodných sadách za průměrnou nákupní cenu cca 125 Kč vč. DPH. Maximální přefiltrovaný objem vody je ale pouhých 100 litrů, což odpovídá ceně 1,25 Kč na litr přefiltrované vody, při životnosti filtru 4 týdny.

Nanouhlíková filtrace filbec® zachycuje, adsorbuje a odstraňuje

Pesticidy

Poměr nebezpečných látek ve vodě se neustále zvyšuje. Pesticidy, herbicidy, fungicidy, insekticidy a další pesticidní látky se nachází ve vodě. Nanouhlíkové filtry filbec® tyto látky, narozdíl od jiných metod filtrace, odstraňují.

Rezidua léčiv

Stále častějším problémem jsou rezidua léčiv. Jedná se o zbytky antibiotik, antikoncepce a hormonů nebo drog. Nanouhlíkové filtry filbec® vodu očistí tak, že budete pít 100% vodu a ne chemii.

Těžké kovy

Těžké kovy postihují hlavně játra, ledviny a zažívací trakt. Tělo tak přichází o vitamíny a minerály. Nanouhlíkové filtry filbec® je dokáží spolehlivě redukovat a z vody odstranit.

Chlor a jeho sloučeniny

Chlorovaná voda často nechutná jako voda. Nanouhlíkový filtr filbec® odstraňuje sloučeniny chloru jako jsou trihalometany, halogenoctové kyseliny, halogenacetontritily a zajistí běžně průmyslově ošetřené vodě 100% přírodní chuť jako ze studánky!

Mikroplasty, cizorodé částice a mechanické nečistoty

Voda se cestou do vaší sklenice setká s mnohými látkami (všudypřítomné mikroplasty, rez, písek, prach, apod.). A byť je to mnohdy v nepatrném množství, v pitné vodě je mít rozhodně nechcete.

Bakterie a cysty

Zlatý stafylokok, enterokok, bakterie pesudomonas aeruginosa, legionella pneumophila, escherichia coli, mycobacterium terrae, bacillus brevundimonas diminuta a další. Chlor sice usmrtí živé bakterie, ale jejich zbytky ve vodě zůstávají a dostávají se až k vám na stůl, proto je třeba se jich zbavit.

Porovnání nanouhlíkového filtru filbec® a běžného uhlíkového filtru

Nanouhlíkový filtr filbec® znamená technologicky pokročilejší, kvalitativně účinnější filtraci díky rovnoměrně uspořádanému mediu - aktivnímu uhlí. V plné míře tak využívá svou filtrační schopnost zachytit všechny nežádoucí látky.

Ekologická nanotechnologie vyvinutá v Německu

Nanouhlíkové filtry filbec® jsou šetrné vůči životnímu prostředí, a jsou držitelem mnoha předních certifikátů. Plní tak ty nejpřísnější normy, díky hustotě aktivního uhlí a nanovláknu vyvinutému v Institute for Nanomaterials, Advanced Technologies and Innovation. To vše dokazuje, že filbec® patří k nejlepším výrobcům filtrů na úpravu pitné vody na světě.